T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

198- Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesine Yeni Birim

Güncelleme Tarihi: 13/07/2018


Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Hastanesine Yeni Birim

SBÜ Zekai Tahir Burak Kadın Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesin de Hasta Bilgilendirme Birimi kurularak açılışı yapıldı.
Açılışa Ankara İl Sağlik Müdürlügu Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal BAŞARILI ve Başhekimimiz Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN Başkanlığın da tüm Hastane Yönetimi katıldı.
Yeni oluşturulan Hasta Bilgilendirme Birimi hakkında Hastane Başhekimi Prof.Dr Yaprak Üstün şu bilgileri aktardı:
“Aydınlatılmış onam sürecinin; hastanın kendisine uygulanacak herhangi bir tıbbi işleme onay verebilmesi ya da reddedebilmesi için yeterince bilgilendirilmesi, aldığı bilgi üzerine düşünmesi, özgür seçimine dayalı kararını verebilmesidir tanımını yapan Prof Üstün Hasta Bilgilendirme Birimine ihtiyaç olduğunu belirtti. Prof Üstün hastanemizde Hasta Bilgilendirme Biriminin Sağlık hizmetinin etkili şekilde uygulayarak hasta memnuniyetini sağlamak, hastalarımızın gereksinim duyduğu bilgiyi ve kaliteli hizmeti sunmak, kendisine yapılacak tıbbi uygulamaların içeriği hakkında bilgilendirmek, görsel ve videolu anlatımla hastanın bilgilendirilmesi, daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla kurduk ”. dedi. 
Prof.Dr Üstün Hasta Bilgilendirme Biriminin hafta içi hizmet vereceğini belirterek sözlerini tamamladı. 

 
IMG_4069.JPG

IMG_4081.JPG