T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kreş

Güncelleme Tarihi: 29/12/2017KREŞ WEB SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZKreşimizde MEB’nın okulöncesi eğitim planı uygulanmaktadır.

Yıllık aylık ve günlük planlar öğretmenler tarafından bu programa uygun olarak hazırlanmaktadır. Amaç ve kazanımlar çocukların yaşına, gelişim özellilerine, ilgi alanlarına ve becerilerine uygun olarak belirlenmektedir. Eğitimimizin temel hedefi, çocuklarımızın gelişim özelliklerine, bireysel farklılıklarına dikkat ederek, özgüvenlerini destekleyerek, sevdikleri ve sevildikleri bir ortamda yaparak-yaşayarak öğrenmelerini ve böylece ileriki yaşamlarında toplumda başarılı bireyler olarak yer almalarını sağlamaktır. 

Kreşe alınanacak çocuklarda önceliğin şift usulu çalışan yerlerdeki personelimize verilmesi kararı esas alınır.
Kreşimiz 18 ayını doldurmuş çocuklarımıza hizmet vermektedir.
18 Şubat 2010’da Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Selma Aliye Kavaf’ın katılımıyla, kreşimizin yeni binasının açılışı gerçekleştirilmiştir.

KREŞİMİZİN FİZİKİ YAPISI

Kreşimiz yaklaşık 1000m2 kapalı alan ve 400m2 bahçe içerisine kurulmuş sığınak ve 3 katlı müstakil binadan oluşmaktadır.

Kreş amaçlı yapılmış olan binanın bodrum katı sığınak olarak planlanmıştır.
Zemin katında müdür odası, diyetisyen odası, revir, mutfak, yemekhane, kiler, lavabolar, 6 yaş sınıfı, müzik odası ve öğrenci tuvalet ve lavaboları bulunmaktadır.

1.katta bebek gurubu sınıfı ve uyku odası, 3 yaş sınıfı ve uyku odası,4 yaş sınıfı ve ve uyku odası ile personel tuvaleti/lavabosu ve çocuk tuvaleti/lavabosu bulunmaktadır.
2. katta 5 yaş sınıfı ve ve uyku odası, sanat atölyesi, çok amaçlı salon, kış bahçesi ile personel tuvaleti/lavabosu ve çocuk tuvaleti/lavabosu bulunmaktadır.
Her sınıfın içinden kendi uyku odalarına geçiş yapılır.
Sınıflarımızda bilgisayar destekli eğitim verilmektedir.
Çok amaçlı salonda belirli günlerde sinema saati uygulanmaktadır.
Kreşimize Ayda iki kez tiyatro gelmektedir.
Kreşimiz; 

7 gün/24 saat hizmet uygulamasıyla,
güvenlik önlemleriyle,
çocuk dostu olmasıyla,
sürekli sağlık hizmeti sağlamasıyla kendi alanında ilklere imza atmıştır.

IMG_3873.JPG

  • IMG_3228.JPG
  • IMG_3490.JPG
  • IMG_3625.JPG
  • IMG_3372.JPG
  • IMG_3258.JPG
  • IMG_3450.JPG
  • IMG_3463.JPG
  • IMG_3472.JPG
  • IMG_3553.JPG