T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Kuralları

Güncelleme Tarihi: 23/10/2017

Hasta ziyaretleri tıbbi durumu uygun olan hastalarımıza her gün; 13.00-14.30 arasında yapılmaktadır. Yenidoğan ünitesindeki bebeklerin ziyaretine sadece bebeğin anne ve babası alınmaktadır. Bu saatler dışındaki ziyaretler hekim izniyle yapılabilmektedir.

-Hasta ziyaretine 10 yaş altı çocuklar alınamamaktadır.
-Hasta ziyaretine gelen vatandaşlarımızın canlı çiçek ve yiyecek getirmemeleri gerekmektedir.
-Bebek güvenliği için birden fazla hasta yatan odalara hekim talebi(tıbbı zorunluluk)dışında refakatçi alınamamaktadır.
-Refakatçi kalacak hastanın yanında sadece bir refakatçi kabul edilebilmektedir.
-Refakatçi olarak kalan vatandaşlarımızın refakatçi kimliğini yanında bulundurması ve hastaneden ayrılırken kimliği kliniğe teslim etmesi gerekmektedir.
-Doğum Ünitesi, erişkin yoğun bakımlar ve ameliyathanelere ziyaret yapılmamakla birlikte zorunlu hallerde hekim izni ile hasta yakınları hastalarını görebilmektedir. Yönlendirme elemanları ve telefonla tıbbi bilgiler dışında sürekli bilgi alınabilmektedir.
-Doğum bilgileri bekleme salonumuzda bulunan danışma bankosundan ve ekrandan izlenebilmektedir.
-Tıbbi durumu uygun olan hastalarla telefon görüşmesi, sabit hatlarımızla her gün 19.00-21.00 saatleri arasında yapılabilmektedir.
-Doğum Ünitesi ve ameliyathanelere alınan hastalarımıza bu bölümlere özel kıyafet giydirilmektedir.
-Yatışı yapılmış hastalarımızın izin belgesi doldurmadan hastaneden ayrılmamaları gerekmektedir.
-Taburcu işlemleri her gün 13.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ayrıca 24 saat planlı olmayan taburculuk talepleri karşılanabilmektedir.
-Poliklinik hizmetleri; mesai günlerinde 08.00-17.00 saatleri arasında verilmektedir.
-Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.Sigara ile ilgili tüm yasal mevzuat şartları uygulanmaktadır.