T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ. Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

102- KADIN KANSERLERİ FARKINDALIK OKULU HİZMETLERİYLE GÖZ DOLDURUYOR.

Güncelleme Tarihi: 02/01/2018

      Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı SUAM bünyesinde "Kadın Kanserleri Farkındalık Okulu" açarak, Türkiye'de çok önemli bir sorunu ortadan kaldırmayı amaçladı. ''Daha sağlıklı ve daha bilinçli toplum'' sloganıyla yola çıkan Farkındalık okulu hizmetleriyle göz dolduruyor.
      Konu hakkında açıklama yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN: '' Dünya genelinde görülme sıklığı artan kadın kanserleri ile mücadele kapsamında bir yandan tanı sonrası tedaviye erişimi ve kaliteli hizmet sunumunu artırırken, diğer yandan da koruyucu faaliyetlere ağırlık vermeyi amaçlıyoruz.'' dedi.
      Başhekim Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN sözlerine şöyle devam etti: ''Türkiye’nin dört bir yanından hasta refere edilen hastanemizin aynı zamanda Jinekolojik Onkoloji Yan Dal Uzmanları yetiştiren kliniğimizde dünyadaki bilimsel gelişmelerle paralel bir şekilde malignite ön tanısı almış hastaların muayeneleri, tetkikleri, ameliyat ve takipleri yapılmaktadır.
      Hasta ve hasta yakınlarına yönelik okulumuzda katılımcılara kadın kanserlerinden korunmak için rutin kontrollerin önemi, ailesel faktörler, erken tanı ve tedavi yöntemleri konusunda merak ettikleri tüm soruların yanıtlarına en doğru ve hızlı şekilde ulaşmaları amaçlanarak başta rahim, rahim ağzı, yumurtalık kanserleri, vulvadaki hastalıklar, kanser taraması ve aşıları gibi konularda bilgiler veriyoruz.
      Bu ay SUAM Psikososyal Destek ve Rehberlik Etkinlikleri bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Kadın Kanserleri Farkındalık Okulumuzda Prof.Dr.Tayfun Güngör, Doç.Dr.Hakan R. Yalçın, Doç.Dr.Bülent Özdal hocalarımız yanında Kadın Kanserlerinin Diyet Yönünü Prof.Dyt. Hülya Gökmen Özel ve Uzm. Dyt. Fatma Ilgaz ile Kadın Kanserlerinin Psikolojik Yönünü Prof.Dr.Öznur Özdoğan hocalarımızın da katılımıyla konularımızı genişlettik.
      Eğitimlerin başarılı şekilde devam ettiği okulumuzda katılımın yüksek olması ve yöneltilen soruların yoğun oluşu yerinde bir karar aldığımızı tekrar bizlere gösterdi. Gelen talepler doğrultusunda daha geniş kitlelere ulaşmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizimle beraber yürümek isteyen tüm kadınlarımızı etkinliğe davet ediyoruz.'' dedi.IMG_2465.JPG

IMG_2704.JPG

IMG_2720.JPG

IMG_2764.JPG

IMG_2804.JPG

IMG_2839.JPG

IMG_2853.JPG

IMG_2919.JPG

IMG_3121.JPG

IMG_3153.JPG

IMG_3181.JPG

IMG_3208.JPG